Skip to main content

„Dumne matki” uderzają w feministki!


Czy staną się fenomenem na miarę amerykańskiej TEA Party? „Jestem mamą, to moja kariera!” – tej piosenki Natalii Niemen słucha często Elżbieta Lachman. Była dziennikarką i PR-owcem, teraz jako mama postanowiła powołać do życia ruch, który udowodni, że postulaty LGBT i feministek nie mają nic wspólnego z dążeniami polskich kobiet. I zadziałało! W czasie dyżurów w Polskim Forum Rodziców nie może nadążyć z odbieraniem telefonów z całej Polski od ludzi, którzy dzwonią ze wsparciem lub prośbą o interwencję. – To, co nam proponują ruchy LGBT, to przeciwieństwo równości, to wykluczenie większości kobiet, które są szczęśliwe jako mamy i żony. I nie chcą, by narzucano im inne role – powiedziała w „Wywiadzie z chuliganem”. Zobaczcie rozmowę z mamą siódemki dzieci, która postanowiła zrewolucjonizować kobiecą politykę w Polsce!

Jej ulubiona lektura to „Nowy feminizm” Janne Matlary. Wie więcej, niż ktokolwiek inny o tym, jak w Niemczech postępowała ofensywa ideologii LGBT. I co powinniśmy zrobić, by uczyć się na błędach zachodnich sąsiadów. Gdy jej grupa zaprosiła do debaty przed przyjęciem Europejskiej Karty Równości prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka z PO, ten stchórzył i zaczął wykręcać się zbyt krótkim terminem zaproszenia. A potem ku zdziwieniu radnych PO, w czasie przyjmowania karty przez Radę Miasta, sala wypełniła się - w głosującym na PO Poznaniu! - licznymi przeciwnikami uchwały, w tym młodymi mamami z wózkami.

Jak szkolne Rady Rodziców skutecznie zablokować mogą każdą próbę wkroczenia organizacji LGBT na teren szkoły? Jak wyglądała awantura w poznańskiej radzie miasta? Jak oddolne ruchy kobiece mogą zmienić polską scenę polityczną? Rozmowa z niezwykłą mamą i działaczką społeczną powyżej - POLECAMY.