Skip to main content

Jarosław Kaczyński: Nagroda Prometejska za trud budowy nowej jakości

Człowiekiem, który podjął działania praktyczne, zmierzające do realizacji tego planu, i znalazł w tym wybitnych partnerów, był mój świętej pamięci brat, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński - mówił o inicjatywie Trójmorza lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński, otwierając Galę naszego portalu. W wydarzeniu wręczone zostaną Nagrody Prometejskie im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
- Mam zaszczyt inauguracji drugiej edycji nagrody, która wręczana jest osobom o szczególnych zasługach dla budowy pewnej nowej jakości w polityce europejskiej. Nowej jakości, która ma łączyć, na zasadzie synergii, siłę wszystkich państw, które leżą między trzema morzami: Morzem Bałtyckim, Morzem Adriatyckim i Morzem Czarnym - rozpoczął prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, inaugurując dzisiejszą galę.

Jak tłumaczył, w historii Europy nigdy nie było takiego momentu, w którym doszło by do takiego połączenia wysiłków w sferze gospodarczej, infrastrukturalnej. - To coś, co ma stworzyć nową jakość. W pewnej mierze nowy polityczny kształt Europy. Kształt bardziej sprawiedliwy, jednocześnie bardziej sprzyjający temu, co będzie budowało trwałe bezpieczeństwo. Dążymy do uwzględnienia interesów wszystkich - najpotężniejszych, wielkich, mniejszych i najmniejszych - podkreślił.

Stąd  -jak mówił- wielkie znaczenie tego przedsięwzięcia.