Skip to main content

Dumni Biało-Czerwoni - Bitwa, która uratowała Europę [zapowiedź]

PREMIERA » 15.08 » godz: 15:00

Z okazji rocznicy legendarnej bitwy, która uratowała Europę przed bolszewizmem, przygotowaliśmy specjalny program edukacyjno-muzyczny, który będzie można obejrzeć na portalu Niezależna.pl już w najbliższą sobotę.

Planem na zwycięstwo bolszewików był terror. Chcieli opanować Europę, a następnie cały świat. Jednak na drodze stanęła im odradzająca się po 123 latach niewoli Polska. To my zatrzymaliśmy czerwoną nawałnicę. Z okazji 100. rocznicy tego niezwykłego wydarzenia portal Niezalezna.pl przygotował dla Państwa specjalny program edukacyjno-muzyczny pt. „Dumni Biało-Czerwoni. Bitwa, która uratowała Europę”. Premiera już w najbliższą sobotę.

Bitwa Warszawska uznawana jest za jedną z najważniejszych bitew w historii świata. To dzięki bohaterskiej postawie polskich żołnierzy i cywilów bolszewizm nie rozlał się na resztę Europy.

Aby upamiętnić 100. rocznicę tego heroicznego wydarzenia, media Strefy Wolnego Słowa przygotowały dla Was – naszych Czytelników – wyjątkowy program edukacyjno-muzyczny pt. „Dumni Biało-Czerwoni. Bitwa, która uratowała Europę”, a w nim m.in. rozmowa z historykiem dr. Tomaszem Łabuszewskim z IPN, występy artystów, odwiedziny miejsc upamiętniających walki z Sowietami, a także wiele innych materiałów.

To kolejna odsłona naszego projektu zatytułowanego „Dumni Biało-Czerwoni”, w ramach którego chcemy w interesujący sposób promować wiedzę o ważnych wydarzeniach w historii naszej ojczyzny. 

Premiera najbliższego odcinka już 15 sierpnia.

Zapraszamy na:
http://www.niezalezna.pl
http://www.vod.gazetapolska.pl

Facebook:
http://www.FB.com/Niezaleznapl » Niezalezna.pl
http://www.FB.com/GazetaPolskaPL » Gazeta Polska

YouTube:
www.youtube.com/user/GazetaPolskaVD

Partner:
Grupa LOTOS
BGK - Bank Gospodarstwa Krajowego

Organizatorzy:
Fundacja Niezależne Media
http://www.GazetaPolska.pl

Patronat medialny: 
http://www.Niezalezna.pl
http://www.Panstwo.net
http://www.GPCodziennie.pl
http://vod.GazetaPolska.pl