Skip to main content

Kilka słów o filmie pokazującym życie młodych gniewnych z Antify


Od 2015 roku Unia Europejska jest podzielona w sprawie Nord Stream II. Ten niemiecko-rosyjski projekt stał się szybko jedną z ważniejszych o ile nie najważniejszą z kwestii wpływających na kształt stosunków transatlantyckich.

» Czy próba otrucia Aleksieja Nawalnego położy kres zarówno budowie NSII jak i tzw. strategicznemu partnerstwu Berlina i Moskwy?
» Czy Niemcy naprawdę zmieniają podejście do Rosji czy raczej szukali szlachetnego pretekstu do wycofania się z ryzykownego projektu obarczonego ryzykiem amerykańskich sankcji?
» Co na ten temat mówi Wolfgang Ischinger, przewodniczący Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa? Ostatni wywiad udzielony przez tego doświadczonego dyplomatę hamburskiemu tygodnikowi „Der Spiegel” jest wart uwagi. Podobnie jak krytyczne wypowiedzi części niemieckich elit politycznych i dziennikarskich o budowie Nord Stream II. 

O tym między innymi rozmawiamy w kolejnej odsłonie podcastu „Berlińskie espresso”. A żeby nie było tak politycznie zajrzymy jeszcze do świata niemieckiej satyry i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy można się jeszcze dziś w Niemczech śmiać i z czego żartuje Politycznie Poprawny Klub Komediowy z Wiednia.

I powiemy kilka słów o filmie pokazującym życie młodych gniewnych z Antify. Film wchodzi do niemieckich kin pod koniec października i jak na razie zdążył już wyprowadzić z równowagi lewicowe środowiska…Co je tak zirytowało? Zapraszamy do wysłuchania podcastu. Olga Doleśniak-Harczuk ( Nowe Państwo, Gazeta Polska Codziennie, Instytut Staszica) i Antoni Opaliński (PR24)

Więcej wideo: 
https://www.youtube.com/user/GazetaPolskaVD

▪️ Polub nas na FB: 
https://www.facebook.com/GazetaPolskaPL/
https://www.facebook.com/NiezaleznaPL/
https://www.facebook.com/GPCodziennie/

▪️ Śledź nas na TT:
https://twitter.com/GPtygodnik
https://twitter.com/NiezaleznaPL
https://twitter.com/GPCodziennie

▪️ Zapraszamy na: 
http://www.GazetaPolska.pl 
http://www.Niezalezna.pl
http://www.GPCodziennie.pl
http://www.Panstwo.net