Skip to main content

Sławomir Nowak pobierał haracz za swoje usługi - Lichocka / KaniaTV Republika program Doroty Kani
1. A taki to był nowoczesny polityk, taki liberalny! - D. Kania | Koniec Systemu odc. 198 1/2
2. Sławomir Nowak pobierał haracz za swoje usługi - J. Lichocka, D. Kania | Koniec Systemu odc. 198 2/2

Tysiące dokumentów, podsłuchy i materiały operacyjne znalazły się w materiałach śledztwa, w którym ma postawione zarzuty korupcyjne Sławomir Nowak nazywany „złotym dzieckiem Platformy”. Jego kontakty z czołowymi politykami PO nie ustały po przegranych wyborach, a w stenogramach podsłuchów pojawiają się nazwiska prominentnych działaczy i polityków Platformy, w tym jej byłego szefa Donalda Tuska. – mówiła Dorota Kania w programie „Koniec systemu”. Dziennikarka zwróciła uwagę, że całą sprawa pokazuje nie tylko sieć powiązań korupcyjnych, lecz także sieć podejrzanych związków polityczno-towarzysko-biznesowych.

W minionym tygodniu byliśmy świadkami kolejnej odsłony sprawy Sławomira Nowaka. Centralne Biuro Antykorupcyjne ujawniło, że funkcjonariusze Biura zabezpieczyli gotówkę pochodzącą z przestępstw korupcyjnych: 4,163 mln zł, w tym 536 400 euro, 470 000 dolarów i 30 000 zł. Pieniądze były ukryte w dwóch specjalnie przygotowanych skrytkach w meblach. Zabezpieczono także luksusowy, terenowy samochód Land Rover oraz obrazy o łącznej wartości 56 tys. zł. Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora, stwierdził, że śledczy prowadzą dalsze działania mające na celu sprawdzenie, czy Sławomir Nowak może ukrywać jeszcze inne środki majątkowe. 

Były prezes PKN Orlen Dariusz K. zostanie przesłuchany w środę w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Biznesmen usłyszy zarzuty korupcyjne, bo według prokuratury miał płacić byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi za stanowisko w spółce. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, we wtorek w godzinach popołudniowych zakończyło się przeszukanie miejsca zamieszkania Dariusza K. w PKN Orlen został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne po godz. 6 rano w swoim domu w Warszawie.