Przejdź do treści

Jarosław Kaczyński do opozycji: W imię swoich interesów rozwalacie Polskę


Relacja TVP INFO - Jarosław Kaczyński do opozycji: W imię swoich interesów rozwalacie Polskę
Wicepremier Jarosław Kaczyński zwrócił się z mównicy sejmowej do polityków opozycji. Nie szczędził słów krytyki. „Wasi senatorowie przeprowadzili zmianę, która doprowadzi do zniszczenia finansów publicznych. Robicie to specjalnie, by zniszczyć państwo polskie w imię waszych interesów” – wyliczał.

Państwo, a właściwie wasze kluby parlamentarne, wasi senatorowie, marszałek Senatu przeprowadzili w izbie wyższej zmianę, która w gruncie rzeczy sprowadza się do dwóch punktów. Po pierwsze, do tego, że ten, kto przez telefon nie udziela porad i nawet nie widuje się z chorymi, i ten, który ryzykuje, walcząc z Covidem bezpośrednio, mają być potraktowani tak samo i to jest nadużycie moralne. A po drugie to prowadzi do dodatkowych 40 mld, to znaczy do zniszczenia narodowego funduszu ochrony zdrowia i do zniszczenia całych finansów publicznych. Robicie to specjalnie po to, żeby zniszczyć polskie państwo w imię tych waszych interesów. Być może, że Janusz Korwin-Mikke miał rację, że też ideologicznych, ale przede wszystkim tych małych - mówił w Sejmie wicepremier Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się również bezpośrednio do polityków Lewicy. Stwierdził, że zdegradowali oni Sejm w taki sposób, którego nie było nawet za najgorszych czasów tego 30-lecia.
Pomijam ten język, którego lepiej by nie stosować w tej izbie, ale myśmy się już do tego przyzwyczaili. Zdegradowaliście ten Sejm w taki sposób, którego nawet za najgorszych czasów tego 30-lecia, kiedy tutaj siedziała inna lewica, ta czysto SLD-owska, nie było. To jest tylko kwestia poboczna. Wzywałbym do tego, żeby wrócić chociaż do obyczajów tej lewicy, której już nie ma, bo chociaż były złe, to nieporównanie lepsze niż wasze.