Przejdź do treści

Święto Niepodległości - Prezydent / Premier


1. Orędzie Prezydenta RP z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Chciałbym, abyśmy w Święto Niepodległości pamiętali, że państwo polskie to przede wszystkim  My – obywatele! Różnimy się między sobą, ale wspólnie tworzymy nasz wspaniały kraj. I tylko wspólnie możemy poradzić sobie z największymi wyzwaniami – mówi Prezydent Andrzej Duda w orędziu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
2. Wystąpienie Prezydenta RP podczas Paryskiego Forum Pokoju. Prezydent Andrzej Duda: Walcząc z pandemią, myślimy o świecie, w którym solidarność między narodami, ale też między pokoleniami, pozwoli zbudować bardziej zrównoważone systemy gospodarcze – funkcjonujące w bezpiecznym otoczeniu, z przemysłem szanującym środowisko naturalne, z pracą zorganizowaną w oparciu o szacunek do człowieka i jego rodziny.
3. Święto Niepodległości | Uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W południe – z udziałem Pary Prezydenckiej i najwyższych władz państwowych – odbyły się uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego.
4. Prezydent Andrzej Duda uczcił pamięć o Ojcach Niepodległości i wszystkich, którzy walczyli o polską Niepodległość,
5. Obchody Święta Niepodległości z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego