Przejdź do treści

Głosujemy na Alę!


Eurowizja Junior 2020 - Ala Tracz - Wiadomości TVP (24.11.2020)

Na wynik Eurowizji Junior będzie mieć wpływ decyzja oraz widzów. Publiczność może więc głosować na piosenkę z własnego kraju, ale dla wyrównania szans musi zagłosować również na dwa inne występy. Wcześniej widzowie mogli zagłosować na nie mniej niż trzy i nie więcej niż pięć piosenek. Wśród wybranych utworów mogła być kompozycja z własnego kraju i ta zasada nie ulega zmianie, ale teraz jednak, ze względu na mniejszą liczbę uczestników, będziemy głosować na dokładnie trzy występy. Bez zmian natomiast pozostaje głosowanie jury. W każdym z państw jury wyłoni dziesięć najlepszych występów Eurowizji Junior i przyzna im punkty w skali eurowizyjnej. Utwór z pierwszej pozycji otrzyma 12 pkt., kompozycja z miejsca drugiego 10 pkt., a kolejne od 8 do 1 pkt. Łącznie więc jury z każdego kraju rozda pozostałym uczestnikom 58 punktów.

W tegorocznej Eurowizji Junior uczestniczy 13 państw, co oznacza, że punkty przyzna trzynaście ekip jury. Łącznie jury przyzna w całym konkursie 754 punkty. Dokładnie tyle samo będzie punktów od widzów, jednak ich podział będzie zależał od procentowego rozkładu głosów internautów. Punkty od jury poznamy na żywo podczas połączeń z krajowymi korespondentami, a następnie dołączą do nich punkty z głosowania publiczności. 
Każdy chętny może wziąć udział w głosowaniu online w internecie, które rozpocznie się 27 listopada. Głosowanie online odbędzie się w internecie na stronie internetowej Eurowizji Junior 2020.