Przejdź do treści

Anna Gembicka (wiceminister zdrowia, rolnictwa i rozwoju wsi), Marek Suski (wiceszef klubu PiS), Paweł Poncyljusz (Koalicja Obywatelska) oraz Karolina Pawliczak (Nowa Lewica) - "W punkt" Katarzyna Gójska

TV Republika - program "W punkt" Katarzyna Gójska - gośćmi są: Anna Gembicka (wiceminister zdrowia, rolnictwa i rozwoju wsi), Marek Suski (wiceszef klubu PiS), Paweł Poncyljusz (Koalicja Obywatelska) oraz Karolina Pawliczak (Nowa Lewica).

Tego wyroku wykonać nie można. Wymagałoby to wygaszenia kawałku kraju – przyznał poseł Suski. Paweł Poncyljusz uznał, że „przez ostatnie lata Polska miała rozdawać kary w UE, a okazuje się, że jeden wniosek Czechów powoduje, iż TSUE wydaje wyrok niekorzystny dla Polski”. – Było mówione jak to grupa Wyszehradzka będzie współpracowała, wielka przyjaźń i tak dalej a tu się okazało, że jest inaczej. Polska poniosła potężną klęskę na polu dyplomatycznym. Pod rządami PiS staje się nieznośnym dzieciakiem, który ciągle rozrabia. Ja o tym mówiłem, że przeciąganie liny i w innych sprawach w instytucjach europejskich to się zemści w najmniej oczekiwanym momencie – dodał.