Skip to main content

Mateusz Morawiecki podczas wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Mariusza Kamińskiego

Mateusz Morawiecki podczas wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Mariusza Kamińskiego

Minister Kamiński jest przede wszystkim państwowcem; dba o jakość instytucji, by życie publiczne było jak najbardziej uczciwe - mówił w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki w czasie dyskusji nad wnioskiem o wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego. Przypomniał też pewne działania dzisiejszej opozycji.

Szef rządu przekonywał, że zarzuty opozycji wobec Kamieńskiego, dotyczące działań policji świadczą o tym, że stosuje ona swoją własną miarę.

Przypomnę wam, jak wy zachowywaliście się wobec demonstrantów. Otóż pamiętacie może akcję "Widelec", którą "Gazeta Wyborcza" opisała jako "skuteczną pacyfikację". Mój Boże, gazeta, która utuczyła się, urosła na szyldzie Solidarności, na idei Solidarności, ma czelność pisać, że to pacyfikacja, takiego słowa użyła, kibiców Legii Warszawa - stwierdził Morawiecki.

Przekonywał, że w czasie tej akcji doszło do "bestialskiego bicia, bestialskiego potraktowania ludzi przez policję i służby specjalne". "Wy ponosicie za to odpowiedzialność" - stwierdził.