Przejdź do treści

Niedźwiedzia przysługa, Trzaskowski miał być prezydentem przez aferę w Trójce - Kulisy manipulacji - Katarzyna Gójska, Piotr Lisiewicz

TV Republika - Niedźwiedzia przysługa, Trzaskowski miał być prezydentem przez aferę w Trójce - Kulisy manipulacji - Katarzyna Gójska, Piotr Lisiewicz

Ujawnione maile Marka Niedźwiedzkiego świadczą o ręcznym manipulowaniu listą przebojów radiowej „Trójki”. „Mamy setki tysięcy, a nawet miliony ludzi, którzy zostali oszukani” - uważa publicysta Iwo Bender, który był gościem programu „Kulisy manipulacji” na antenie TV Republika.

- Marek Niedźwiedzki to człowiek, który stworzył legendarną instytucję, czyli listę przebojów „Trójki”. Dawała ona, jak się okazuje ułudne, poczucie tworzenia rzeczywistej listy przebojów ludziom, którzy w wieku kilkunastu lat fascynowali się tym, kto jest najlepszym wyrazicielem ich emocji, ich uczuć – przypomniał Bender.

- Głównym czarodziejem tej listy był Marek Niedźwiedzki, a opierało się to na zaufaniu. Dziennikarze mają ogromną władzę. Dziennikarze muzyczni mają ją przeogromną, ponieważ noszą kapelusz z napisem „jestem dziennikarzem muzycznym, nie — politycznym”. Mają też władzę ekonomiczną. Z tej władzy, która przekłada się na skutki społeczne, mogą na różny sposób korzystać – podkreślił gość TV Republika.