Przejdź do treści

Nie zgadzamy się na bismarckowski kurs niemieckiej polityki - Antoni Macierewicz - Pilnujmy Polski - Piotr Lisiewicz

TV Republika - Nie zgadzamy się na bismarckowski kurs niemieckiej polityki - Antoni Macierewicz - Pilnujmy Polski - Piotr Lisiewicz

W Niemczech coraz częściej pojawiają się głosy, które traktują Polskę jako wroga, którego należy pokonać. Świadczy to o próbach kontynuacji polityki bismarckowskiej i przekształcenia Unii Europejskiej w państwo pod kierownictwem niemieckim – uważa wiceprzewodniczący PiS Antoni Macierewicz. „Nacjonaliści niemieccy usiłują narzucić nam coś w rodzaju kontynuacji polityki Bismarcka” - powiedział Macierewicz w programie „Pilnujmy Polski” na antenie TV Republika.

Wiceprzewodniczący PiS podkreślił, że na taki kierunek rozwoju Unii, Polska nie może się zgodzić. „Będziemy pilnowali polskiej niepodległości i będziemy dążyli do wzmacniania Unii Europejskiej jako sojuszu niepodległych państw”. Jak przypomniał, takie właśnie stanowisko zostało głośno wypowiedziane podczas sobotniej manifestacji Klubów Gazety Polskiej pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie.

- Jeżeli następca pani Merkel utrzyma politykę, której symbolem jest Nord Stream 2, to bez względu na to, jak ładnych sformułowań by używał, będzie to oznaczało kontynuację polityki bismarckowskiej i proputinowskiej. Spadkobierca pani Merkel będzie musiał się do tego ustosunkować. Taka polityka zagraża nie tylko Polsce, nie tylko krajom bałtyckim, nie tylko Ukrainie, ale całej Europie – podkreślił Macierewicz.