Skip to main content

Polityk PO miał spory problem z pytaniem w TV Republika. „Nie siedziałem obok Nitrasa” - Rezolucje PE w sprawie Polski - J. Mosiński, K. Piątkowski, M. Balt, M. Małecki | W Punkt - Katarzyna Gójska

TV Republika - Polityk PO miał spory problem z pytaniem w TV Republika. „Nie siedziałem obok Nitrasa” - Rezolucje PE w sprawie Polski - J. Mosiński, K. Piątkowski, M. Balt, M. Małecki | W Punkt - Katarzyna Gójska

W niedzielnym programie Telewizji Republika „W Punkt”, red. Katarzyna Gójska wróciła do słów posła Sławomira Nitrasa. Podczas Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie, polityk Koalicji Obywatelskiej, pytany o rozdział Kościoła od państwa, odparł:

„ […] ale dobrze, żeby stało się, to mówiąc uczciwie, w sposób niegwałtowny. Żeby to się stało w sposób racjonalny, a nie na zasadzie pewnej zemsty, ale na zasadzie: to jest uczciwa kara za to, co się stało, musimy was opiłować z pewnych przywilejów, dlatego, że jeżeli nie, to znowu podniesiecie głowę, jeżeli się cokolwiek zmieni”.

- Trzy tygodnie temu mowa była o tym, że katolicy powinni stracić swoje przywileje. Wczoraj zaś pan przewodniczący Donald Tusk, że w zasadzie wszyscy w Platformie Obywatelskiej są katolikami. Przyznam szczerze, że tak do końca to ja tego nie rozumiem - przyznała prowadząca. - Pan mógłby nam to wytłumaczyć? - zwróciła się do posła KO, Krzysztofa Piątkowskiego.

- Nie bardzo wiem, co mam pani wytłumaczyć… Że jestem katolikiem? - odparł pytaniem.

Polityk proszony przez kolejne minuty o doprecyzowanie, unikał odpowiedzi. Gdy dał się namówić, przyznał, że „to nie jest najważniejszy wątek przemówienia Donalda Tuska”.

- Pan przewodniczący wspominał również o wypowiedziach pana posła Nitrasa; uznał je za niefortunne. Słusznie zwrócił uwagę, że większość Polaków, oraz większość polityków Platformy Obywatelskiej, to katolicy - mają szacunek do Kościoła katolickiego. Nie było mowy o żadnym piłowaniu- mówił Piątkowski.

Prowadząca wtrąciła: „nie było mowy o piłowaniu katolików?!”.

- Ja akurat nie siedziałem obok pana posła Nitrasa…