Przejdź do treści

Prof. Piotr Kuna: Potrzebujemy nowej szczepionki. Konieczna będzie czwarta dawka? - W Punkt - Katarzyna Gójska

TV Republika - Prof. Piotr Kuna: Potrzebujemy nowej szczepionki. Konieczna będzie czwarta dawka? - W Punkt - Katarzyna Gójska

"Ja bym jak najszybciej się zdecydował na podawanie nie tylko trzeciej dawki, ale również czwartej dawki u tych, którzy otrzymali trzy dawki" - powiedział w Telewizji Republika prof. Piotr Kuna, kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W jego ocenie, potrzeba nowej szczepionki - dostosowanej do wariantu omikron.

Czy ta choroba się zmienia? - zapytała o COVID-19 prowadząca program "W Punkt" w Telewizji Republika redaktor Katarzyna Gójska. 

Choroba z mojego punktu widzenia się nie zmienia. Jest to ostra choroba wirusowa, zapalna układu oddechowego, która u części osób wywołuje śródmiąższowe, wirusowe zapalenie płuc. To się nie zmienia, ale zmieniają się dominujące objawy w tej chorobie - odpowiedział prof. Piotr Kuna.

W najnowszym tygodniku "Gazeta Polska" znaleźć będzie można wywiad z prof. Piotrem Kuną. W rozmowie, która będzie do przeczytania od najbliższej środy, również poruszono wiele ważnych kwestii epidemicznych. Zachęcamy do lektury!