Przejdź do treści

Müller: Polski Ład jest sprzeciwem wobec planu Balcerowicza - Dziennikarski Poker - Tomasz Sakiewicz

TV Republika - Müller: Polski Ład jest sprzeciwem wobec planu Balcerowicza - Dziennikarski Poker - Tomasz Sakiewicz

Jak stwierdził w programie „Dziennikarski poker” rzecznik rządu Piotr Müller, Polski Ład jest „sprzeciwem wobec filozofii i planu Balcerowicza”. „Jest to zupełnie inna filozofia państwa solidarnego, niższych podatków, ale która stawia na rozwój Polski powiatowo-gminnej” - mówił.

Müller: Zdecydowana większość Polaków skorzysta na proponowanych zmianach

Jak stwierdził rzecznik rządu, system podatkowy wprowadzany w ramach Polskiego Ładu jest „bardziej solidarny”. Podkreślił, że zdecydowana większość Polaków zyska na proponowanych zmianach. „Te osoby, które zarabiają nieco mniej, będą płaciły niższe podatki, natomiast osoby, które zarabiają powyżej 13 tys. zł miesięcznie będą musiały płacić podatki, które są analogiczne do tego, co płacą osoby mniej zamożne” - wskazał.

- Z wyliczeń rządu wynika, że w ramach Polskiego Ładu „aż 17 mld. zł. zostanie w kieszeni Polaków” - mówił rzecznik rządu. Dodał jednak, że korzystne dla Polaków zmiany będą zauważalne dopiero po 2-3 miesiącach, „gdy rzeczywiste środki finansowe trafią na ich konta”. 

Müller wskazał na nieocenioną rolę Polskiego Ładu w obliczu narastającej inflacji. - Co by się stało, gdyby dzisiaj emeryci nie dostawali więcej dzięki emeryturze bez podatku? - zastanawia się rzecznik rządu.