Przejdź do treści

Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: Bardzo dużo wiemy i nie mamy żadnych wątpliwości, że to był zamach

Polskie Radio - Katarzyna Gójska

1. Jarosław Kaczyński: w tej chwili wiemy już bardzo wiele o tym, co się stało na lotnisku smoleńskim

 Bardzo dużo wiemy, co się stało naprawdę na lotnisku smoleńskim, nie mamy żadnych wątpliwości, że to był zamach. Natomiast jesteśmy w sensie procesowym w trudniejszej sytuacji [niż Australijczycy], będziemy to poprawiać i finał będzie [na forum międzynarodowym] - powiedział dzisiaj w Polskim Radiu Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Holandia i Australia pozywają Rosję o odszkodowanie w sprawie zestrzelenia w 2014 r. nad Donbasem samolotu MH17. W katastrofie tej życie straciło blisko 300 osób.

Katarzyna Gójska zapytała Jarosława Kaczyńskiego, czy w sprawie katastrofy smoleńskiej są planowane podobne działania na forum międzynarodowym.

- Sądzę, że w tej chwili sytuacja do tego dojrzewa. W przypadku MH17 było międzynarodowe śledztwo, mieli wrak, wszystko, co było potrzebne, w jaki sposób doszło do tego, że ten samolot spadł, że został zestrzelony, jaką rakietą, itp. Bardzo dużo wiemy, co się stało naprawdę na lotnisku smoleńskim, nie mamy żadnych wątpliwości, że to był zamach. Natomiast jesteśmy w sensie procesowym w trudniejszej sytuacji [niż Australijczycy], ale będziemy to poprawiać i finał będzie właśnie taki

- powiedział Jarosław Kaczyński.