Przejdź do treści

Wizyta Prezydenta RP w Egipcie

1. Egipt. Oświadczenie Prezydenta RP dla mediów. O rozwoju współpracy gospodarczej, militarnej, rolniczej oraz o potencjalnych możliwościach eksportu polskiej żywności rozmawiali w Kairze Prezydent RP Andrzej Duda oraz Prezydent Egiptu Abdelfattah Al Sisi. – Wierzę, że ta wizyta rozpoczyna nową erę w relacjach między Polską a Egiptem – mówił Andrzej Duda podczas drugiego dnia wizyty w Kairze.

2. Ceremonia powitania Prezydenta RP w Egipcie. Spotkanie Prezydentów Polski i Egiptu rozpoczęło się od ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Ittihadija w Kairze. To drugi dzień wizyty Pary Prezydenckiej w Egipcie.

3. Egipt. Spotkanie z Papieżem Tawadrosem II. Podczas wizyty w Egipcie Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser–Duda spotkali się z Jego Świątobliwością Papieżem Tawadrosem II, patriarchą Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego.

4. Wystąpienie Prezydenta RP na Forum Gospodarczym w Kairze. Gospodarki Polski i Egiptu są komplementarne, co otwiera możliwości kooperacji w wielu sektorach - mówił Prezydent RP Andrzej Duda w Kairze, otwierając Polsko-Egipskie Forum Gospodarcze.