Przejdź do treści

Niemcy – kraj, który zawsze jest spóźniony – Głos Wodza, 2023-01-12

Jest w Europie takie państwo, które powszechnie uchodzi za wzorzec solidności i fachowej roboty, ale gdy człowiek przyjrzy mu się dokładniej, to okazuje się, że jego klasa polityczna – i to od lat – niczym nie różni się od pospolitych bandziorów.

W ubiegłym wieku wywołali dwie wojny światowe, mordując przy okazji miliony ludzi, ale teraz stawiają się w roli arbitra i oceniają postępowanie innych krajów. Odrębną sprawę stanowi fakt, że dzięki podstępowi są dość skuteczni w swoim działaniu, ale to wszystko oparto wyłącznie na propagandzie medialnej, która w czasach kryzysu – a wojna rosyjsko-ukraińska takim jest – zawaliło się niczym domek z kart.

Zaodrzańska prasa podała, że Ukraina potrzebuje czołgów, bowiem same bojowe wozy piechoty są niewystarczające, aby pokonać Rosjan. Tak, Drodzy Państwo, w styczniu roku 2023, w 11. miesiącu konfliktu zbrojonego, niemieccy geniusze odkryli, że grubość pancerza i siła ognia decydują o powodzeniu w walce. Polska – tak nad Sprewą poogradzana – przekazała Ukrainie ponad 230 czołgów z rodziny T-72 już latem ubiegłego roku. Naturalnie Berlin, najprawdopodobniej uwikłany w wielodekadowe knucie z Moskwą, może zrobić niewiele dla Kijowa. Dlaczego? Ano dlatego, że wówczas na światło dziennie mógłby wypłynąć jakieś niewygodne dla urzędu kanclerskiego dokumenty. Skąd ten pomysł? Stąd, że nawet ja słyszałem o niejawnych załącznikach do paktu Ribbentrop-Mołotow i wiem też, że historia lubi się powtarzać. Jak inaczej wytłumaczyć jawną bierność Niemiec, która, faktycznie, jest wsparciem kremlowskich bandytów?

Zapraszam Państwa do wysłuchania mojej gawędy…

🔔 SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ 🔸

https://bit.ly/Subskrypcja_VOD_GP_YT

 

Więcej wideo:

https://www.youtube.com/c/vodgazetapolskapl

 

Polub nas na FB:

https://www.facebook.com/GazetaPolskaPL/

https://www.facebook.com/NiezaleznaPL...

 

Śledź nas na TT:

https://twitter.com/GPtygodnik

https://twitter.com/NiezaleznaPL

https://twitter.com/GPCodziennie

 

Zapraszamy na:

http://www.GazetaPolska.pl

http://www.Niezalezna.pl

http://www.GPCodziennie.pl

http://www.Panstwo.net