Skip to main content

Tusku prowadź! TO JEST MOWA NIENAWIŚCI. Nie oglądaj.

Śmiało rozpuśćmy wodze wyobraźni, niech rydwan naszych skojarzeń gna w przód... Jest rok 2016, kolejna kadencja rządów Polskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej. Od samiuśkiego rana wszystkie rozgłośnie, a z nimi wszystkie telewizje (bo wszystkie telewizje po reformie Dworaka od rana do wieczora są śniadaniowe) nadają zgodnie tylko jeden przebój... Nana Mouskouri "Solei, solei".

To ulubiona piosenka ukochanej przez naród Marszałkini Kopacz - wszak już od lat w całej Unii legendarna jest jej słabość do wszystkiego, co francuskie.... W teledysku, co jakiś czas subtelnie i nienachalnie objawia się talizman zwany "Słońce Peru". Melodię spontanicznie podchwytują uliczne zespoły mandolinistów, a TVN kręci cały czas. Tak, Polska Tuska jest radosną wyspą. Kiedyś była zieloną, ale to były jej szczenięce lata... Za chwilę minie ósma... W Radiu TOK FM rozpocznie się tradycyjny sioł. Janina Paradowska zapyta Jacka Żakowskiego, czy aby prycze na jakich od pewnego czasu sypiają faszyści nie są przesadnie miękkie. W tle basują Lis z Wołkiem. Bełkoczą coś o zaostrzeniu rygoru żywieniowego.

RP nie stać na utrzymywanie darmozjadów i te zupki mogłyby być jeszcze cieńsze. Na internetowych stronach niezależnych portali przeprowadza się w tej kwesti odpowiednie głosowanie, a tymczasem w Radiu Zet Monika Olejnik robi z Premierem Bonim okolicznościowego żółwika. Jezus Maria, jak to z Premierem Bonim? Przejęzyczyła się? A gdzie jest ten... no... taki z Ruskiej Budy? Komorowski mu było? A nie, spokojnie. Nad tym czuwa Tadeusz. Pan Tadeusz. Mickiewicz: Ostatni Zajazd na Litwie. Komoruski jest na Litwie. Krzewi polskość. Biega po lasach i ekologicznie z niedźwiedziami krzyczy: o-ho-ho-ho! No i tak powinno być w każdym banku!!!
- tato, a dlaczego my jesteśmy w tym banku "be"?
- my jesteśmy w banku "be-pe".
- to jeszcze gorzej?
- nie, nie jest tak źle.

P.S.

Od redakcji VOD: no i czy tego nie powinien sponsorować Bank BP? Audycja zawiera lokowanie produktu:))) A tu się budzisz kochany i albo Kasa Stefczyka, albo kasa Sakiewicza... Ale my na ubogiej prawicy nie mamy za grosz poczucia humoru. Nie to, co taka np. Dominika Wielowiejska... przy niej to można od rana boki zrywać:))))))))))) Bo Wroński, Stasiński, Czuchnowski, Kublik i inni to nie to. Ci jadą łopatą. Ale tak poza wszystkim, żeby wieloryba do lasu zaciągnąć, to na to w polskim prawie nie ma paragrafu... Ludzie, normalnie, wieloryb po lasach w zimie bez czapki - to nawet Wajrak będzie protestował. Wstyd! A mówił, że kocha. Są świadkowie. W IPN:) zaraz, czy w WSI? Nie, bo te skróty takie mylące nieraz...