Przejdź do treści

Ukraińska koszula | Głos Wodza | 2023-11-02

 

Stado zimnych mózgów – domyślam się, że biorących konkretną gażę za swoją robotę – zrzeszone pod sztandarem organizacji analityczno-doradczej Atlantic Council, wypracowało kilka dni temu rekomendację dla prezydenta USA. Otóż, specjaliści ci orzekli, że Ukraina powinna dostać wszystko, czego potrzebuje, by wygrać wojnę. No cóż; trudno się nie zgodzić z takowym dictum acerbum, które będzie sporo kosztowało amerykańskiego podatnika. Ponadto, tak dla „zapełnienia kartki papieru” dodano, że przyszłoroczny szczyt NATO w Waszyngtonie należy wykorzystać do tego, aby posunąć naprzód sprawę członkostwa Ukrainy w Sojuszu Północnoatlantyckim. No piękne to, wolnościowe niesamowicie i tak demokratyczne, że aż się wzruszyłem i dlatego prawie zapomniałem, iż raptem miesiąc temu Amerykanie poinformowali o wręczeniu Ukraińcom "listy priorytetowych reform" służących "integracji z Europą". Z „polskiego na nasze” rzecz cała oznacza, że nakazano Kijowowi „ukrócić złodziejstwo i oligarchię, bo inaczej nie dostanie więcej nawet starego buta z magazynów armijnych”. Tyle tylko, że w dyplomacji nie piszę się takich rzeczy wprost.

Wprost Atlantic Council napisał za to, że wojska ukraińskie muszą zwyciężyć, by zatrzymać rosyjski militarny marsz na zachód i, uwaga, „ukrócić imperialne ambicje Chin”. No to jesteśmy w domu; damy wam, Ukraińcy, śmiercionośny złom, damy doradców i damy konserwy oraz chleb, a wy macie tego mnie rozkraść, gdyż chcemy byście maksymalnie osłabili wojska rosyjskie, które są – faktycznie – chińską forpocztą. Nawet jeśli przesadziłem nieco w owej mojej analizie, to tylko nieznacznie.

Po co ja o tym Państwu ględzę? Ano po to, abyśmy nie zapomnieli o wojnie za naszą wschodnią granicą i, w żaden sposób oraz jakkolwiek, nie pozwolili wmontować się w kolejną zawieruchę w Gazie czy na Zachodnim Brzegu. Tam Izrael już siedem i pół dekady okłada się z Arabami i nic owej wojny nie zatrzyma, nawet amerykańskie lotniskowce. Naszym buforem jest Ukraina, cynicznie rozgrywana przez Amerykanów, więc nie lećmy z wywieszonym ozorem bronić wrogich nam Żydów, a skupmy się na swoim podwórku, albowiem naszemu ciału bliższa jest ukraińska koszula.

Zapraszam Państwa do wysłuchania mojej gawędy…

 

🔔 SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ 🔸

https://bit.ly/Subskrypcja_VOD_GP_YT

 

Więcej wideo:

https://www.youtube.com/c/vodgazetapolskapl

 

Polub nas na FB

https://www.facebook.com/GazetaPolskaPL/

https://www.facebook.com/NiezaleznaPL... 

 

Śledź nas na TT: 

https://twitter.com/GPtygodnik 

https://twitter.com/NiezaleznaPL 

https://twitter.com/GPCodziennie 

 

Zapraszamy na: 

http://www.GazetaPolska.pl

http://www.Niezalezna.pl , 

http://www.GPCodziennie.pl

http://www.Panstwo.net