Przejdź do treści

Głos Wodza | Niemiecki kijek | 2023-11-16

2023-11-16 – „Niemiecki kijek” – Głos Wodza

Przysłowie „Zamienił stryjek siekierkę na kijek” przytaczamy wtedy, kiedy mamy na myśli niekorzystną zamianę, której ktoś dokonał.

Niekorzystna zmianą, bez względu na to, co napiszą gazety, jest próba zastąpienia NATO przez jakąś, bliżej nieopisaną europejską armię. Niech mi ktoś wytłumaczy, jak nowy – niesprawdzony i niedotarty twór – miałby być lepszy od organizacji zbrojnej powstałej w roku 1949, prowadzonej merytorycznie przez państwo-hegemona światowego, dodatkowo dysponującego bronią nuklearną?

Tak, naturalnie, moi wspaniali Słuchacze już wiedzą, że będę dziś ględził o przymiarce Niemców do wypchnięcia z Europy Amerykanów – przy ich zdumiewająco biernej postawie – i stworzenia lokalnego, starokontynentalnego wojska. Coś, co daje nam gwarancje bezpieczeństwa – ową „siekierkę” – mielibyśmy zastąpić „kijkiem” i do tego niemieckim? Ktoś tu szyje nam koślawe buty.

„Szycie koślawych butów”, na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, rozpoczął były ambasador Niemiec w Polsce, Arndt Freytag von Loringhoven. Tatuś ambasadora, Bernd Freytag von Loringhoven, w kwietniu 1945 roku został członkiem zespołu przygotowującego raporty dla Adolfa Hitlera, a synuś, dekady później pisze sobie felieton, w którym twierdzi, że „w dłuższej perspektywie w interesie Warszawy i Berlina jest trwałe przemieszczenie wojsk niemieckich do Polski”. Ja zaś, wnuk żołnierza Września 1939 roku i robotników przymusowych III Rzeszy, nagrałem sobie audiofelieton, w którym panu ambasadorowi radzę z jego pomysłami… wylempartować. Jeśli zaś dyplomata nie wie, czemu powinien ze swoją ideą… udać się chyżo w siną dal i dlaczego jest to postulat zasadny, to polecam mu tekst pani Elizy Michalik z łamów Gazety Wyborczej, opublikowany 27 października 2020 roku 

Zapraszam Państwa do wysłuchania mojej gawędy…

🔔 SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ 🔸

https://bit.ly/Subskrypcja_VOD_GP_YT

 

Więcej wideo:

https://www.youtube.com/c/vodgazetapolskapl

 

Polub nas na FB

https://www.facebook.com/GazetaPolskaPL/

https://www.facebook.com/NiezaleznaPL... 

 

Śledź nas na TT: 

https://twitter.com/GPtygodnik 

https://twitter.com/NiezaleznaPL 

https://twitter.com/GPCodziennie 

 

Zapraszamy na: 

http://www.GazetaPolska.pl

http://www.Niezalezna.pl , 

http://www.GPCodziennie.pl

http://www.Panstwo.net