Skip to main content

"Marsz Zwycięstwa" 16-02-2013 Poznań

Film 1. Marsz zorganizowany w 94 rocznicę zwycięskiego zakończenia Powstania Wielkopolskiego przez patriotyczne środowiska kibiców Lecha Poznań, przy wsparciu mieszkańców Poznania i Wielkopolski, w tym członków stowarzyszenia Wielkopolscy Patrioci w Poznaniu. "Kto nie skacze jest Prusakiem"...

Film 2. (www.KKSLECH.com) - Skrót video z całej trasy Marszu Zwycięstwa 2013, który odbył się w sobotę, 16 lutego w Poznaniu.

16 lutego po godzinie 17:10 w Poznaniu odbył się Marsz Zwycięstwa 2013. Marsz był wyrażeniem hołdu, wyrazem dumy i czci poległym Powstańcom Wielkopolskim, którzy wywalczyli niepodległość. Kibice Kolejorza, mieszkańcy Poznania, Wielkopolski, a także kombatanci i inni goście przeszli wyznaczoną trasą po raz trzeci.

W sobotę, 16 lutego ponad 2000 osób, w tym kibice Kolejorza, mieszkańcy Poznania, Wielkopolski, a także kombatanci oraz goście z całego kraju spotkali się na Placu Wolności. Po jego obejściu poszli dalej trasą: ul. Paderewskiego -- Stary Rynek -- ul. Szkolna -- ul. Półwiejska -- ul. Królowej Jadwigi -- Pomnik Powstańców Wielkopolskich. Marsz rozpoczął się po godzinie 17:10 i wraz z paroma przystankami trwał blisko 1,5 godziny. Jego uczestnicy bez przeszkód pokonali trasę, a cały marsz wzbudził spore zainteresowanie osób, które go mijały.

Podczas marszu nie zabrakło biało-czerwonych flag, ogromnej ilości rac świetlnych, pochodni, achtungów i okrzyków. Podczas marszu odśpiewano m.in. Rotę, Marsyliankę Wielkopolską (pod Ratuszem), a na końcu hymn kraju. Przez cały czas królowały hasła: „Cześć i chwała bohaterom", „Dumni z Powstania Wielkopolskiego", „Chwała Powstańcom", „Idzie wiara z Wielkopolski" czy „Powstańcy, dzięki za wolność" oraz kibicowskie np. „Poznań, Poznań, hej Kolejorz". (źródło http://www.youtube.com/user/KKSLECHcom)