Skip to main content

Co mówi MUCHA...


Redakcja vod: sprawa wykorzystania przez resort sportu pieniędzy z rezerwy celowej na dofinansowanie koncertu Madonny może ostatecznie pogrążyć Joannę Muchę. PiS domaga się natychmiastowej dymisji, a już nawet partyjni koledzy, jak np. Schetyna krytykują Ministrę. Przypominamy legendarną animację, którą prezentowaliśmy w dniu powołania Joanny Muchy na nowego Ministra Sportu. Ten film to absolutne arcydzieło, nie tylko dlatego, że wciąż jest aktualny:)
"Film, że mucha nie siada" - Michał Poniedzielski PWSFTviT
Info Niezalezna.pl:
Wiceszef PO Grzegorz Schetyna uważa, że kancelaria premiera powinna wdrożyć „własne czynności sprawdzające” ws. organizacji imprez na Stadionie Narodowym. NIK ma wątpliwości co do prawidłowości wydania pieniędzy – którymi dysponował resort sportu - m.in. na organizację koncertu Madonny.

Schetyna powiedział w czwartek w TVN24, że „nie może być zgody” na dofinansowanie przez Ministerstwo Sportu - z pieniędzy publicznych - ewidentnie komercyjnych imprez. - Musimy to wyjaśnić od A do Z, to bardzo poważne oskarżenie – ocenił.

- Jestem przekonany, że KPRM powinien wdrożyć własne czynności sprawdzające - dodał Schetyna.

Sprawa dotyczy wykorzystania przez resort sportu pieniędzy z rezerwy celowej. Według NIK doszło do zmiany przeznaczenia tej rezerwy. Pieniądze z niej - jak wyjaśniał rzecznik NIK Paweł Biedziak - mogły służyć jedynie dofinansowaniu zadań związanych z organizacją Euro 2012 oraz z upowszechnieniem siatkówki wśród dzieci i młodzieży, natomiast zostały wydane na inne cele, przede wszystkim na organizację koncertu Madonny, co pochłonęło 5,8 mln złotych.

Z kolei resort finansów wydał komunikat, w którym napisał: „Zmiany przeznaczenia rezerwy celowej minister finansów może dokonać wyłącznie po uzyskaniu pozytywnej opinii sejmowej komisji właściwej do spraw budżetu. W odniesieniu do przedmiotowej rezerwy (o tytule: "Dofinansowanie zadań związanych z Euro 2012 oraz na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej”) nie występowano do komisji, a co za tym idzie, nie wydano zgody na zmianę przeznaczenia środków tej rezerwy, jak również minister sportu i turystyki nie występował do ministra finansów z wnioskiem o zmianę ich przeznaczenia”.