Przejdź do treści

Jarosław Kaczyński: Warunkiem zwycięstwa jest jedność. Nie dajmy się podzielić


Przemawiając do zebranych na Krakowskim Przedmieściu Jarosław Kaczyński nawiązał do słów, które padły w dzisiejszej homilii i zaapelował o jedność całego środowiska oraz wspólne dążenie do zwycięstwa.

- Mija właśnie 39 miesięcy naszej drogi zbliżenia się do prawdy. Nie możemy ustąpić w walce, aby polegli pod Smoleńskiem zostali odpowiednio uczczeni. Idąc tu co miesiąc marzymy o zwycięstwie tej prawdy i ta prawda zwycięży, jeżeli będziemy szli jako jedność. W kazaniu w Katedrze padły słowa pocieszenia, że dobro zawsze zwycięża i zapewnienia, że dobrych ludzi jest więcej i ostatecznie to dobrzy ludzie są górą. Ci dobrzy Polacy, to tacy, którzy chcą prawdziwie wolnej Polski. Nie będzie tej wolnej Polski bez prawdy smoleńskiej – oświadczył Jarosław Kaczyński.

Do wszystkich zebranych Jarosław Kaczyński zaapelował też, aby nie dali się podzielić i razem szli ku zwycięstwu, aby wspólnie tworzyć wolną Rzeczpospolitą

- Warunkiem zwycięstwa jest jedność. Są tacy, którzy próbują nas dzielić, ale musimy odróżnić naturalne różnice między ludźmi i ta umiejętność jest nam wyjątkowo potrzebna. Jeśli faktycznie chcemy zmienić rzeczywistość w Polsce, musimy przejść razem przez ten trudny odcinek, który jest przed nami, zwyciężyć i to zwycięstwo umocnić, by tworzyć prawdziwie wolną Rzeczpospolitą. Dla zwycięstwa niezbędne jest pokonanie osobistych ambicji oraz przyjęcie tego że w obozie patriotycznym może istnieć konkurencja – mówił Jarosław Kaczyński.