Przejdź do treści

KATASTROFA WYBORCZEJ: Kublik ucieka - Lasek bełkocze - Wyborcza bredzi


Redakcja vod: podczas słynnej "Debaty" w "Gazecie Wyborczej" portal Blogpress zrealizował krótki film, który konkretnie dokumentuje standardy dziennikarzy Michnika i pokazuje na czym polega "elokwencja" Przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych dr inż. Macieja Laska. Pouczające, ale wyłącznie dla tych, którzy jeszcze nie wiedzieli...

Tymczasem wczoraj w anonsowanym na pierwszej stronie artykule pt. "TVP jednak nie pokaże filmów o Smoleńsku? Dworak przeciwko emisji filmu Gargas" Wyborcza na swoim portalu napisała: "Prawica "Śmierć prezydenta" pokochała, bo film forsuje hipotezę zamachu smoleńskiego, a film National Geographic znienawidziła, bo pokazał fakty, które tę hipotezę obalają".

Hmm... No cóż... To właśnie film National Geographic nosi tytuł "Śmierć Prezydenta", bo film Anity Gargas to "Anatomia upadku". Im w tej Gazecie Michnika od tego robienia ludziom wody z mózgu, to już się wszystko miesza...

Portal Blogpress: "W trakcie spotkania mecenas Bartosz Kownacki, pełnomocnik generałowej Ewy Błasik zapytał prowadzącą spotkanie Agnieszkę Kublik: „Mam pytanie do pani Agnieszki Kublik, która prowadzi dzisiejsze spotkanie. Wczoraj zostało wydane postanowienie prokuratury, które jednoznacznie zamyka kwestię obecności pana generała Błasika w kokpicie. Państwo bardzo interesowaliście się wszystkimi fantastycznymi teoriami dotyczącymi tej obecności. Dzisiaj w Gazecie Wyborczej nie znalazłem nawet wzmianki na temat tego oświadczenia. Czy pani uważa, że tak powinno wyglądać rzetelne dziennikarstwo? Najpierw się pisze, wyrządza się komuś ogromną krzywdę, a później nawet jednej wzmianki na ten temat nie ma.” Agnieszka Kublik nie odpowiedziała mec. Kownackiemu. Po spotkaniu uciekła przed kamerami, które chciały zarejestrować wypowiedź redaktor GW na ten temat.

Po zakończeniu spotkania zapytałem Macieja Laska, czy w świetle ekspertyz Instytutu im. Jana Sehna i postanowienia prokuratury w sprawie gen. Błasika, pani generałowej Ewie Błasik należą się przeprosiny ze strony członków komisji. Jak można zobaczyć na filmie, Maciej Lasek nie ma na razie takiego zamiaru, chce „poczekać na wynik pracy prokuratury, kończący postępowanie” I dopiero wtedy „wrócić do tej dyskusji”."