Skip to main content

Tulipany dla Pierwszej Damy

Redakcja vod: uprzejmie Państwa prosimy niech i w tym roku różnobarwne tulipany ozdobią Krakowskie Przedmieście od ul. Ossolińskich do pomnika Mickiewicza. Warszawiacy, przyjezdni, Rodacy układajcie je na trasie, którą przed trzema laty przejechał samochód z ciałem śp. Marii Kaczyńskiej. W sobotę o godz. 12 zapraszamy wszystkich do złożenia przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie ulubionych kwiatów śp. Marii Kaczyńskiej – tulipanów. Tradycja narodziła się spontanicznie. 13 kwietnia 2010 r. do kraju powróciło ciało małżonki Prezydenta RP. Polacy spontanicznie gromadzili się wówczas wzdłuż trasy przejazdu samochodu z Pierwszą Damą, rzucając na trasie tysiące tulipanów.
Na Krakowskim Przedmieściu obecna będzie delegacja redakcji „Gazety Polskiej” z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem na czele. - 13 kwietnia 2011 r., kiedy składaliśmy tulipany przed Pałacem Prezydenckim, zostały one „aresztowane” przez Straż Miejską – mówi nam Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. Tulipany były ulubionymi kwiatami Marii Kaczyńskiej. Jedna z 4500 odmian tego kwiatu nosi imię prezydentowej. Nadanie nazwy odmianie odbyło się w obecności Marii Kaczyńskiej we wrześniu 2008 r. w ogrodach Ambasady Królestwa Niderlandów w Warszawie. Inicjatorem nadania nazwy był ambasador holenderski w Polsce – Marnix Krop.

Filmy:
1. 13 kwietnia 2011 roku o godz. 12.00 na Krakowskim Przedmieściu zostały złożone "nielegalne" kwiaty - tulipany - w hołdzie Marii Kaczyńskiej.
2. 13 kwietnia 2012 roku o godz. 12.00 na Krakowskim Przedmieściu zostały złożone "nielegalne" kwiaty - tulipany - w hołdzie Marii Kaczyńskiej.
3. Tulipan~ Maria Kaczyńska ~~ Ave Maria A. Boccelli ~ L.Pavarotti
4. 13 kwietnia 2011. Akcja usuwania tulipanów...