Skip to main content

Rozmowa Pawła Grasia z Jackiem Krawcem

Wkrótce po głośnych urodzinach Elżbiety Bieńkowskiej w restauracji "Sowa i przyjaciele", minister Paweł Graś i prezes Orlenu narzekali na prokuraturę, że działa na zlecenie PiS. Krawiec wspominał o sprawie Marka Serafina, byłego wiceprezesa Orlenu, który został w grudniu 2011 r. zatrzymany przez ABW pod zarzutem korupcji i musiał odejść z zarządu koncernu. Graś chwalił za to ABW: - Już nie ma szukania, chodzenia, knucia, szczucia - informuje Tygodnik "Wprost".

Paweł Graś: Tak, tak, prokuratura też już widać coraz dziwniejsze te werdykty wydaje. Już czeka, patrzy na sondaże.

Jacek Krawiec: No, ale ten Seremet [Andrzej Seremet, prokurator generalny – red.] to był tak wybrany. Tutaj cała przecież ta apelacyjna warszawska [Prokuratura Apelacyjna – red.] to przecież jest pisogród, kurwa, totalny. Zamknęła mi tego, kurwa, mojego zastępcę po damski chuj się okazuje, kurwa. Facet 40 dni siedział i za chwilę ma mieć umorzoną sprawę. Gdzieś tam sobie poradzi zawodowo, ale u nas był taki kryzys, kurwa […]. Tam jest zastępca Tyl [Waldemar Tyl, zastępca prokuratora apelacyjnego w Warszawie – red.] i wszystko jest ekipa, wiesz. No, ale w prokuraturze mają swoje siedlisko.

PG: Jeszcze tym oddzieleniem [funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratura generalnego – red.] dopomogliśmy. Także właściwie wiesz, żadnych środków sobie państwo nie zostawiło żeby oddziaływać.

JK: Ja ci powiem też, po zmianach dużo lepiej się współpracuje z ABW, zupełnie inny klimat. Już nie ma szukania, chodzenia, knucia, szczucia. To jest normalna współpraca jak coś potrzebują.

PG: [ABW – red.] To taka solidna firma.

Filmy:
1. GRAŚ i KRAWIEC - CAŁE NAGRANIE - NOWE TAŚMY WPROST - NAJLEPSZA JAKOŚĆ opublikował GROTv. Opublikowany 23 cze 2014
TELEWIZJA GROT - TAŚMY WPROST - AFERA PODSŁUCHOWA
Nielegalnie nagrana rozmowa Pawła Grasia z Jackiem Krawcem. CAŁA ROZMOWA - CAŁE NAGRANIE - NAJLEPSZA JAKOŚĆ!
2. Rozmowa Pawła Grasia z Jackiem Krawcem opublikował AWRWprost
Opublikowany 23 cze 2014
Zapis rozmowy Grasia z Krawcem: polski syf i folklor
Przedstawiamy nagranie rozmowy ministra Pawła Grasia z prezesem PKN Orlen Jackiem Krawcem. Rozmowa odbyła się 8 lutego w saloniku restauracji Sowa&Przyjaciele na warszawskim Mokotowie. Panowie rozmawiają m.in. ewentualnej karierze międzynarodowej Donalda Tuska, o tym jak w rządzie radzi sobie Bartłomiej Sienkiewicz, u upadłej karierze Sławomira Nowaka. O tym, że prezesi spółek skarbu bezsensownie reklamują się w prawicowej prasie. Rozmowę okroiliśmy z nielicznych fragmentów dotyczące spraw osobistych, dotyczących np. zdrowia i rodzin osób trzecich.