Skip to main content

Sienkiewicz, Działoszyński i Majcher kontra Pereira. Zakaz zadawnia pytań w MSW

Konferencja w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Na miejscu komendant policji Marek Działoszyński i minister Bartłomiej Sienkiewicz. Padają pytania o kontakty komendanta opisane przez „Gazetę Polską Codziennie” i TV Republika. Działoszyński i szef MSW nie chcą odpowiadać. W pewnym momencie policjant grozi Michałowi Rachoniowi: "Spotkam się z Panem w sądzie, jeżeli chce pan podbijać stawkę to proszę bardzo".

Wcześniej szef Komendy Głównej Policji zapowiedział, że w związku z publikacjami artykułów „Komendant policji w tle podpalenie i narkotyki”, w „Gazecie Polskiej Codziennie” oraz „Komendant może stanąć przed sejmową speckomisją” pełnomocnik skierował pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie”.

Na konferencji prasowej relacjonowanej przez Telewizję Republika odpowiedzi od szefa policji próbowali uzyskać dziennikarze „Gazety Polskiej Codziennie” i Telewizji Republika. Komendant główny policji nie był jednak zbyt rozmowny. W pewnym momencie doszło do ostrej wymiany zdań między Działoszyńskim i Sienkiewiczem oraz dziennikarzami.

- Nie będę wyjaśniał tego faktu, złożyłem pozew przeciw Telewizji Republika - poinformował gen. Działoszyński.

- Mam całkowite zaufanie do komendanta. Nie mam zaufania do faktów, które państwo prezentują – zapewniał z kolei Bartłomiej Sienkiewicz.

Szef policji przypomniał, że wynajął już kancelarię prawną przeciwko dziennikarzom, po czym odmówił udzielenia odpowiedzi na pytania dziennikarza „GPC”.

- Pańska gazeta i pańskie środowisko uzyska odpowiedzi na pytania, ale na sali sądowej – stwierdził odpowiadając na pytania Samuela Pereiry szef MSW.- Spotkam się z Panem w sądzie, jeżeli chce pan podbijać stawkę to proszę bardzo. Nie odpowiem na pytanie - powiedział do Michała Rachonia z TV Republika szef policji.