Przejdź do treści

Brawo! "Cyngiel" TVN niewpuszczony na wieczór wyborczy PiS


Redakcja vod: (film tvn z 2012 roku) w imieniu środowiska dziennikarzy bardzo dziękujemy i nie ma sensu tłumaczyć, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Dokładnie tak :)

Info za niezalezna.pl
Dziennikarz „Faktów” TVN nie został wpuszczony na wieczór wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Informację, że Jakub Sobieniowski nie dostał akredytacji, potwierdził Kamil Durczok na antenie TVN24. Relację z wieczoru wyborczego ze sztabu PiS obsługiwał tylko operator kamery, na miejscu nie było dziennikarza.

O „dziennikarskich” materiałach Jakuba Sobieniowskiego informowaliśmy nie raz. Na przykład w czerwcu tego roku Sobieniowski, jako przodownik manipulacji „Faktów” TVN, w swojej relacji z wystąpienia Bronisława Komorowskiego w Sejmie robił wszystko, by wytropić polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie słuchali prezydenta. W materiale przemilczał jednak fakt, że słuchając Komorowskiego, zasnęli m.in. sekretarz stanu USA oraz prezydenci Francji i Ukrainy.

Również jeden z odcinków programu „Kulisy Manipulacji” w Telewizji Republika został poświęcony właśnie Sobieniowskiemu. Autorzy programu Katarzyna Gójska-Hejke i Piotr Lisiewicz skoncentrowali się w nim na materiałach dziennikarza TVN, dotyczących katastrofy smoleńskiej.