Przejdź do treści

"Codzienna" zaprasza do Muzeum Armii Krajowej


27 września (czwartek) obchodzony jest dzień Polskiego Państwa Podziemnego. W tym wyjątkowym dniu w Krakowie otwarta zostanie nowa ekspozycja stała w Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila”.

Uroczystości z udziałem zaproszonych gości, rozpoczną się o godz. 13:00. Muzeum dla zwiedzających zostanie otwarte 28września (piątek). Bezpłatnie będzie je można zwiedzać do 30 września (niedziela). Od 2października (wtorek) obowiązywać będą bilety wstępu.W inauguracji wezmą udział Kombatanci a także przedstawiciele władz państwowych,samorządowych, kościelnych i wojewódzkich.Podczas uroczystego otwarcia wystąpi Chór Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Krakowie oraz aktorzy Teatru „Groteska”, którzy będą czytać listy – grypsy uwięzionych żołnierzy AK. Wstęp do Muzeum w dniu uroczystości – tylko za zaproszeniami.

Po zakończeniu części oficjalnej odbędzie się koncert patriotyczny dla młodzieży. Wezmą w nim udział polscy raperzy m.in. Tadek, znany z występów z zespołem Firma. Krakowski raper zaprezentuje utwory ze swojej nadchodzącej płyty "Prawda Niewygodna" poświęconej najnowszej historii Polski. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejny koncert, tym razem kwartetu smyczkowego. Wstęp na koncerty jest darmowy, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Patronem wydarzenia jest Gazeta Polska Codziennie”. Początek jutrzejszego zaplanowano na godz 19:00. Muzeum Armii Krajowej znajduje się przy ul,. Wita Stwosza 12 w Krakowie (na tyłach Dworca Głównego).
Zapraszamy serdecznie na koncert z okazji otwarcia Muzeum A.K w Krakowie
Wszystkie osoby, które wezma udział w wydarzeniu będą także miały okazję kupić bilety na wielki krakowski koncert Drużyny Mistrzów 29.09 w klubie Rotunda w promocyjnych cenach!!!!