Przejdź do treści

Konwój niemieckich komunistów w Wałbrzychu


Wałbrzych w dniu wyborów prezydenckich odwiedzili niezwykli goście...

Słuchajcie, sprawa jest poważna. Po wałbrzyskim rynku paradowali sobie wczoraj (w dniu wyborów prezydenckich) niemieccy komuniści, którzy nic nie robili sobie z faktu, że propagowanie treści czy emanowanie symboliką komunistyczną jest w Polsce prawnie zabronione.

Policja nie tylko nie reagowała, ale wręcz ochraniała ten cały kabaret, tłumacząc się, że komuniści otrzymali wszelkie możliwe zezwolenia i agitować mogą. Od wczoraj próbuję sprawą zainteresować lokalne i krajowe media, niestety odzew jest nikły ze względu na I turę wyborów prezydenckich.

Nie puścimy tego bez reakcji. Najpewniej będzie zawiadomienie do prokuratury, ale bardzo niepokojący jest fakt, że obywateli innych państw (w tym przypadku Niemców) nie obowiązuje najwyraźniej polskie prawo i przy jego łamaniu mogą liczyć na ochronę polskich służb porządkowych.

Proszę udostępniajcie, rozsyłajcie do mediów lokalnych i krajowych. TRZEBA ZROBIĆ HAŁAS. Państwo może i naprawdę istnieje jedynie teoretycznie, ale obywateli musi mieć z krwi i kości. Nie teoretycznych.

Oto rozkład jazdy tych "aktywistów":

11 maja - WROCŁAW
12 maja - OPOLE
13 maja - ZDZIESZOWICE, KĘDZIERZYN-KOŹLE, GLIWICE, BYTOM,
14 maja - BYTOM, ZABRZE, GLIWICE, RUDA ŚLĄSKA,
15 maja - BYTOM, CHORZÓW, KATOWICE, SOSNOWIEC, DĄBROWA GÓRNICZA, BĘDZIN, SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE, BYTOM,
16 maja - BYTOM
17 maja - CZĘSTOCHOWA,
18 maja CZĘSTOCHOWA, BEŁCHATÓW, ŁÓDŹ,
19 maja ŁÓDŹ, ŁOWICZ, WARSZAWA,
20-22 maja WARSZAWA