Przejdź do treści

Orędzie prezydenta Putina do Polaków na temat Ukrainy :)

Redakcja vod: przykręcili kurek z gazem, wycinają drzewa przy granicy z Polską, ale Ty teraz nie pytaj co Rosja może zrobić dla Ciebie, tylko lepiej pomyśl, co w kwietniu zrobiłeś ze swoim Pitem? :)

A serio: naprawdę wielka i ważna sprawa! Właśnie dzisiaj, w czwartek 11 września o godzinie 17:00 z Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach wyjedzie konwój z pomocą dla Ukrainy. W konwoju pojedzie kilkanaście aut, z których osiem terenówek zostanie przekazanych batalionom ukraińskiej Gwardii Narodowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali tę akcję.

Przypominamy: „Gazeta Polska Codziennie” wspólnie ze stowarzyszeniem „Pokolenie” zorganizowała pomoc humanitarną dla Ukrainy. Konwój z żywnością, odzieżą, ubraniami oraz pomocami szkolnymi trafi do poszkodowanych w obwodach objętych wojną oraz do Polaków za naszą wschodnią granicą.

Akcję „Jestem Polakiem, pomagam Ukrainie” zapoczątkowało katowickie stowarzyszenie „Pokolenie”. W rozmowie z "GPC" jego szef, Przemysław Miśkiewicz powiedział, że pomoc ma trafić nie tylko do osób z regionu Donbasu, ale także do Polaków z zachodniej Ukrainy. – Wielu naszych rodaków na Ukrainie cierpi niedostatek. Musimy pamiętać również o nich – dodał.