Skip to main content

Sensacyjna rozmowa Piotra Lisiewicza z byłym szefem SKW za Antoniego Macierewicza

Mecenas Zbigniew Lichocki, kurator rzekomo żyjącego 128-letniego Józefa Pawlaka, który miał ubiegać się o zwrot kamienicy na Pradze-Północ, pracował za rządów PO na wysokim stanowisku w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Jak ujawnia Piotr Bączek, podlegało mu opiniowanie… umowy z rosyjską FSB. Sensacyjna rozmowa Piotra Lisiewicza z byłym szefem SKW za Antoniego Macierewicza w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika. Piotr Bączek, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego rzadko udziela wywiadów, a chyba nigdy nie zdecydował się na rozmowę tak obszernie ujawniającą jego ogromną wiedzę na temat mechanizmów rządzących III RP. Poniżej kilka najciekawszych wątków, które poruszone zostaną w programie. Dezinformacja – fundament III RP. Jak podkreśla Piotr Bączek, do najważniejszych elementów rosyjskiego i postkomunistycznego panowania nad III RP należą media i dezinformacja. - Komunistyczne służby były szkolone nie tylko do zakładania podsłuchu, podglądu czy spisywania demonstrantów, ale także do operacji dezinformacyjnych, wywierania wpływu na opozycję, do przekształcania ruchu solidarnościowego, opozycyjnego, w opozycję konstruktywną. Po Smoleńsku miał powstać nowy Układ Warszawski
 W programie Bączek ujawni także informacje na temat tego, co działo się w wojskowych służbach po katastrofie smoleńskiej: - Reset w naszych stosunkach z Rosją, tuż po katastrofie smoleńskiej, którego częścią była umowa o współpracy z FSB, mógł doprowadzić Polskę do nowego Układu Warszawskiego. Jak obalić demokratycznie wybrany rząd. Mowa będzie też o metodach służb specjalnych, służących obaleniu demokratycznie wybranego rządu. - Wystarczy grupa zdeterminowanych osób, która zostaje sfinansowana i nagłośniona. Trzeba zrobić jej dobrą międzynarodową legendę, najlepiej jeszcze zrobić z niej środowisko charytatywne – mówi Piotr Bączek.

Program Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizji Republika. W Radiu Poznań można wysłuchać do w soboty o 16.00. a telewizyjna premiera w Telewizji Republika w każdą niedzielę o 22.15. Archiwalne odcinki obejrzeć można na YouTube na kanale Radia Poznań.